Výlety, atrakce, zábava

Slušovice původně vyhlášená zemědělská obec, na město povýšena r. 1996.Dominantou je KOSTEL sv. Jana Křtitele z konce 18.stol. Za prohlídku určitě stojí místní dostihový areál, který je největším areálem s klopenou dráhou na území Moravy. Uvnitř dostihové dráhy pak našlo své místo kvalitní golfové hřiště www.dgcs.cz. Na kopci Bílá Hlína najdete letiště, v jehož areálu sídlí také škola pro výcvik pilotů ultralehkých letadel. Zájemci si mohou dohodnout vyhlídkový let nad regionem. Slušovice jsou východiskem řady výletů turistických a cykloturistických tras do kouzelné přírody Vizovických a Hostýnských vrchů. Turistické stezky jsou dobře značeny a nabízejí možnost nezapomenutelných panoramatických výletů do dalekého okolí. Ostatně, přijeďte se přesvědčit! Budete vítáni. A věřte, že valašská příroda Vás určitě osloví a vybídne k opakovaným návštěvám. Dále doporučujeme: zámek a Zoo Lešná www.zoolesna.cz, lázeňské město s kolonádou Luhačovice www.luhacovice.cz, zámek ve Vizovicích www.zamek-vizovice.cz, hrad Lukov www.hradlukov.cz, ranč na Všemině – vyjížďky na koních www.ranc.cz, areál hotelu Všemina – koupání přehrada, krytý bazén, restaurace, lanové aktivity, welnes centrum www.vsemina.czwww.rjelinek.cz, hrad Helfštýn www.helfstyn.cz, hrad v Malenovicích www.hrad-malenovice.cz www.virtualtravel.cz, obuvnické muzeum ve Zlíně – T. Baťa – Zlín www.muzeum-zlin.czwww.muzeum-zlin.cz. Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum – skanzem www.vmp.cz, aquapark v Uherském Hradišti www.delfinub.cz

Dostupné skiareály a lyžařské sjezdovky: Ski klub Trnava, Troják, Trnava, Seninka, Tesák, Jasenka, Rusava, Hovězí – Na skalce, Svah Zlín, Vsacký Cáb.

Možnosti koupání: vodní nádrž Všeminavodní nádrž Fryštákpřehrada RusavaLuhačovická přehradaHvozdná – Rybník Argalaškakoupaliště Jasennákoupaliště Kostelec Lázněkoupaliště Zlín – Zelenékoupaliště Zlín – Panoramabazén Zlín – Městské lázněZlín – Zboženské rybníkykoupaliště Rusavakoupaliště Zlín Loukykoupaliště Zlín – Malenovicekoupaliště Ludkovice.

Blízká lyžařská střediska: Ski klub TrnavaTrnavaSvah Zlín.

Přehled informací o ubytování na chalupě na Jižní Moravě

destinace kde se nachází
autobus 500m
vlak 4km obec Lípa
restaurace do 300m čtyři restaurace s možností dohody stravování
koupání vodní nádrž Všemina 6km, Hvozdná 2km, přehrada Luhačovice 20km, krytý bazén Zlín 15km
obchod 300m dva místní obchody
pošta 300m
nákupní centrum 15 km Zlín
bankomat 300m
les 300m